Person test of english academic bilgisayarla gerçekleştirilen yeni bir dünya çapında uygulanan akademik boyutta İngilizce sınavı olarak bilinmektedir. PTE Sınavı YDS, IELTS, TOEFL sınavları ile kıyasla oldukça basit ve kısa bir süre içerisinde istenilen başarının yakalanabildiği ölçüde bir sınavdır. Sınavlarda ana dili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce seviyelerini ön plana çıkarmak isteyen kursiyerlerin okuma, dinleme, konuşma, yazma yetenekleri ölçümlenmektedir. PTE Academic, dil eğitimi veren üniversitelerin, yüksek okulların, devlet dairelerinin, akademik İngilizceye ihtiyaç duyulan kurumsal iş yerlerinin sınava katılan adayların dil yeteneklerini ölçmeyi sağlamaktadır. PTE Academic arkasında duran güç ise Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi olarak bilinen Graduate Management Admission Council olup, sınavlarda başarı yakalayamamanız mümkün olmayacaktır. Kurumumuz aracılığı ile hazırlanılan tüm kurslarda başarı garantisi vermekte olduğumuz için birçok aday kurslarımızı hiç düşünmeden tercih edebilmektedirler.

PTE Sınavı Puanlama

PTE Sınavı puanlaması yapılırken her bölüm ayrı bir şekilde puanlamaya tabi tutulmaktadır. Her bölüm için 10 ile 90 sınırında puanlarla sonuçlarınız değerlendirilmektedir. Toplam sınav sonucunuzda da bu puanlamaların ortalamaları alınarak yine 10 ile 90 puan sınırında bir puanlama sistemine dâhil edilmektesiniz.

PTE kurslarımızdan alacağınız PTE eğitimleri ile bu puanlara ulaşmanın zor olmadığını görmüş olursunuz. Sizlere yüksek puan barajında puan almanın ince ayrıntıları anlatılarak sınavlardaki başarılarınızın yükseltilmesi amaçlıyoruz.

PTE sınavına 80-120 saatlik bir çalışma ile hazırlanmak için en az Pre-Intermediate (B1) seviyesini tamamlamış olmanız ya da KPDS, ÜDS veya YDS’den en az 30 almış olmanız tavsiye edilmektedir. Eğer ingilizce seviyeniz daha alt seviyede ise,ilk önce İngilizce kursu na katılmanız gerekmektedir.

Sınav sonuçlarınız; communicative skills ( listening, reading, speaking and writing ) ve enabling skills (grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocabulary and written discourse ) olarak iki bölümde değerlendirilmektedir. Bunların ortalaması ile de toplam sınav sonucunuz hesaplanmaktadır. Tüm bölümler ayrı ayrı olarak 10 ile 90 puan aralığında değerlendirilmektedir. Toplam sınav sonucunuzda bunların ortalaması alınarak 10 ile 90 aralığında olacaktır. Bu nedenle, her bölümde göstereceğiniz başarı, toplam başarı oranınızı da aynı şekilde etkilemektedir.

PTE Sınavı İçeriği

PTE kursu sınav içeriği ile ilgili bilmek istediğiniz konuları sizlere aktarmayı uygun görmekteyiz. Sınavlar Pearson aracılığı ile belirlenmiş olan test merkezlerinde çevirimiçi gerçekleştirilmektedir. Sınavın 4 adet bölümü bulunmaktadır. Bu bölümler okuma, konuşma ve yazma, dinleme bölümleridir. Şimdi sırası ile bölüm bazında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi edinelim. Konuşma ve yazma bölümü 77 dakika ile 93 dakika aralığında sürmektedir. Sesli okuma, cümle tekrar etme, resim hakkında konuşabilme, dersi tekrar anlatma, sorulara kısa cevaplar verme, bir metnin özetini yazma, kompozisyon yazma becerileri ölçümlenmektedir. Dinleme bölümü ise 45 ile 57 dakika aralığında sürmektedir. Burada konuşmanın özetini yazma, çoktan seçmeli bölüm, boşluk doldurma, doğru özeti bulma, eksik olan kelimeyi seçme, yanlış kelimeleri bulma, yazdırma hususlarında adayların becerileri ölçümlenmektedir. Son olarak okuma bölümü 32 ile 41 dakika aralığında olup, burada da adayların çoktan seçmeli sorulara cevap verme, çoktan seçmeli konularda çoklu seçim yapabilme, paragrafları sıraya koyma, boşluk doldurma, okuma ve yazma becerileri ölçümlenmektedir.

HAYATINIZIN HER ALANINDA İNGİLİZCE