Yökdil Kursu English Time 

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen bir yabancı dil ölçme ve değerlendirme sınavıdır.

Yılda 2 veya 3 kez yapılan bu sınava herhangi bir giriş sınırlaması bulunmamaktadır. Adaylar yapılan tüm bu sınavlara katılım sağlayabilirler.

YÖKDİL sınavı sonuçları, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS ve doçentlik başvurularında kullanılabilir. YÖKDİL sınav sonuçları ayrıca üniversitelerde akademik yükseltmelerde gerekli olan dil yeterliliği puanı olarak da kullanılabilir.

YÖKDİL‘de fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık olmak üzere 3 temel alan vardır.

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulmaktadır.

YÖKDİL, Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce olmak üzere 4 dilde yapılmaktadır.

YÖKDİL ve YDS– e-YDS arasındaki en temel fark; YÖKDİL’de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

EĞER SİZ DE YÖKDİL SINAVINA HAZIRLANMAK İSTİYORSANIZ SİZE EN YAKIN ŞUBEMİZE GELEBİLİR BİR YANDAN ÇAYINIZI İÇERKEN DİĞER YANDAN SINAV VE EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ 😊

HAYATINIZIN HER ALANINDA İNGİLİZCE